Prozkoumejte okolí

V okolí je nespočet turistických tras a cílů, kam se můžete od jara do podzimu vydat na procházku. V zimě můžete vyrazit na lyže na Křemešník, Čeřínek nebo Šacberk. Najdete zde i nespočet běžkařských tras a krásných historicky zajímavých míst a měst.

Užijte si Vysočinu a tady je pár tipů, kam se vydat.

Lipnice nad Sázavou

Lipnice nad Sázavou je místem, kde se nachází jeden z nejmohutnějších českých šlechtických hradů. Prohlídka určitě stojí za to! Z Lipnice si můžete udělat procházku k zatopeným lomům se skalními reliéfy od Radomíra Dvořáka. Národní památník odposlechu se skládá z Bretschneiderova ucha, Úst pravdy a Zlatých očí. Výlet si můžete prodloužit k objektu Hlava XXII od stejného autora. Trasa je značená z náměstí v Lipnici nad Sázavou, kde je také orientační mapa. Nezapomeňte na Hostinec u České Korunu, který provozuje rodina Hašků.

Křemešník

Na Křemešník dojdete z chat po modré značte po šesti kilometrech. Je zde léčivý pramen s kapličkou kaplička. Od kapličky s léčivým pramenem vede na vrchol křízová cesta. Čtrnáct zastávek je zhotoveno podle návrhu V. Foerstra s reliéfovými scénami Kristova utrpení. Na samotném vrcholu je vystavěn barokní areál, kterému vévodí kostel Nejsvětější Trojice, obklopený ambity a kaplemi Korunování Panny Marie a Mrtvých. Pokud se nebojíte výšek, můžete vylézt na 52 m vysoká rozhledna Pípalka a když se doře rozlédnete, uvidíte i kladinské rybníky.

Telč

Město s překrásným historickým náměstím, lemovaným gotickými a renesančními měšťanskými domy s podloubími a bohatě zdobenými štíty, je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ve městě s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou se alespoň na chvíli vrátíte do dob renesance Přímo z náměstí se dostanete do telčského zámku. Prohlédněte si také upravenou renesanční zahradu s arkádami a zámecký park. V letním období si zajeďte na koncert legendárního festivalu „Prázdniny v Telči“.

Po cestě se můžete zastavit na 18jamkovém golfovém hřišti Golf Resort Telč, případně zajet na hrad Roštejn nebo rozhledna na Oslednici.

Želiv

Do Želiva se můžete vydat třeba na kole. Za necelých 17km jste tam a po cestě narazíte například na sedlickou přehradu. Celá přehrada je kamenná a zajímavě řešená. Je dobře přístupná ze všech stran, ale nejlepší pohled je z pod hráze. V Želivě navštivte místní klášter založený před 880 lety řádem premonstrátů a ochutnejte pivo z mnišského pivovaru a prohlédněte si kostel Narození Panny Marie ve slohu gotizujícího baroka od architekta J. Sanitiniho. Je dechberoucí.

Udělejte si čas na sebe a přátele a zarezervujte si svůj pobyt na Vysočině.

Rezervovat ubytování